Przewodnik edukacyjny
Człowiek uczy się przez całe życie
Polecamy
  • PolBAN - Busines Angels Club
  • linkedin
  • Studia podyplomowe
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • merlin.pl - księgarnia internetowa
  • Portal Innowacji
  • Portal Medyczny MEDtube
Wersja do druku

Artykuły

Studia podyplomowe szansą stałego rozwoju
Zapewne wiele osób myśli o podjęciu studiów podyplomowych, ale ciągle się waha. Sedno rozmyślań stanowi zwykle pytanie: czy warto? Trzeba jednak spojrzeć na studia podyplomowe jak na inwestycję w swój rozwój zawodowy.

Popularność studiów podyplomowych wzrasta z roku na rok, co wiąże się głównie ze zmianami, jakie zachodzą na rynku pracy. Zmieniają się wymagania pracodawców i pojawia się konieczność ciągłego dokształcania się. Studia podyplomowe są rozwiązaniem, które z jednej strony pozwala podnieść swoją wartość na rynku pracy, a z drugiej daje szansę na osobisty rozwój. Nikt przecież nie chce by jego kariera zawodowa utknęła w martwym punkcie. Świadomość zdobywania nowej wiedzy, ciągłej aktywności intelektualnej, możliwość wymiany opinii jest dla wielu słuchaczy niezwykle istotna.

Studia podyplomowe to także skuteczny sposób by się przekwalifikować. Nabywając nowe, często deficytowe, umiejętności i wiedzę absolwenci studiów podyplomowych stają się cennymi „nabytkami” dla pracodawców. Gdy dotychczasowe wykształcenie nie spełnia wymagań danego stanowiska, podyplomówka umożliwia dokształcenie się i w konsekwencji lepsze zarobki. Dla chcących awansować jest szansą na zdobycie przewagi konkurencyjnej, a wypalonym zawodowo daje możliwość zmiany zawodu czy branży, odświeżenia wiedzy i wprowadzenia kariery zawodowej na nowe tory.

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie wychodzi naprzeciw tym potrzebom i oferuje studia, które umożliwiają połączenie specjalistycznej wiedzy z praktycznymi umiejętnościami. W bogatej ofercie znajdują się zarówno kierunki cieszące się od lat powodzeniem m.in. Marketing w sieci, Nowy Public Relations, jak i nowości. Wśród nich są m.in. Menedżer kultury i sektora kreatywnego, Logistyka czy E-learning: projektowanie, tworzenie i wdrażanie.

Niewątpliwym atutem zajęć jest ich praktyczność – większość ukierunkowana jest na kreatywne ćwiczenia oraz analizę wybranych przypadków (tzw. case studies). Ponadto zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem nowoczesnych metod takich jak: e-learning, platforma Moodle czy gry strategiczne. Studia na WSE to także szansa nawiązania kontaktów z praktykami i specjalistami z różnych branż, którzy dzielą się ze słuchaczami swoim doświadczeniam i spostrzeżeniami.

Więcej informacji o studiach podyplomowych w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera można znaleźć na stronie internetowej: http://www.wse.krakow.pl/pl/studia_podyplomowe

Wyróżnione