Przewodnik edukacyjny
Człowiek uczy się przez całe życie
Polecamy
  • PolBAN - Busines Angels Club
  • linkedin
  • Studia podyplomowe
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • merlin.pl - księgarnia internetowa
  • Portal Innowacji
  • Portal Medyczny MEDtube
Wersja do druku

Aktualności

2006-10-30 Uczelnie przyjazne studentom

Po raz trzeci studenci nagrodzili osoby działające na rzecz środowiska akademickiego w naszym kraju i uczelnie wyższe przyjazne studentom. Specjalne podziękowania odebrała Pani Ewa Sieczek, Dyrektor Departamentu Organizacji Szkolnictwa Wyższego w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, "której mrówcza praca w zaciszu gabinetów nad setkami konkretnych problemów przekłada się potem na globalne wyniki".

Tytuły Uczelni Przyjaznych Studentom w tym roku otrzymały:

Uniwersytet Warszawski (trofeum w imieniu uczelni odebrał Prof. dr hab. Konstanty Adam Wojtaszczyk, Prorektor ds. studenckich), Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Białymstoku, Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni (nagrodę odebrał Adm. Prof. dr hab. Zygmunt Kitowski), Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Zapytaliśmy Przewodniczącego Samorządu Studenckiego Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni Krzysztofa Błonkę na czym polega "przyjazność studentom" ich szkoły: "Myślę, że nasza uczelnia jest przyjazna studentom, bo dba o nas i nie pozwala nam czuć się się ostatnim ogniwem w łańcuchu akademickiej społeczności, a tym bez którego nie mogłaby przecież istnieć. Poza tym jest jedyną polską uczelnią, która łączy cechy wojskowej, cywilnej, technicznej, humanistycznej oraz morskiej. Znaleźć wspólny mianownik dla wszystkich tak różnych grup studenckich jest nielada sztuką. Cieszymy się, że Akademia została za to nagrodzona przez całe środowisko."

PROstudent`a 2006 otrzymali:

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz m.in. za konsekwentną politykę wspierającą młodych ludzi i wspieranie poprzez stypendia przyszłych studentów kierunków technicznych; dziennikarka Jolanta Góra z "Gazety Prawnej" za rzetelne i konsekwentne wyjaśnianie problemów studenckich z prawnego punktu widzenia.

"Nagroda przyznana przez Parlament Studentów RP jest dla mnie dużym wyróżnieniem." -powiedziała naszemu wortalowi Jolanta Góra-  "Myślę, że Kapituła doceniła fakt, że piszę o prawach studentów, w tym o problemach z ich przestrzeganiem przez polskie uczelnie. W mediach rzadko pojawia się ta tematyka. Najczęściej można przeczytać o kłopotach szkół, rzadziej o trudnych relacjach uczelnia-student. Tymczasem szkoły bardzo często nie przestrzegają zasad regulujących m.in. wnoszenie opłat za studia, przyznawania stypendiów czy skreślania z listy studentów. Zwykle, niestety, z ich łamania nie zdają sobie sprawy ani sami zainteresowani, ani osoby w dziekanatach. Ja staram się w moich tekstach pokazywać do czego student ma prawo, czego może wymagać. Nagroda to najlepszy dowód na to, że moje artykuły sa potrzebne, a studenci je doceniają".

Źródło: PSRP


Wyróżnione