Przewodnik edukacyjny
Człowiek uczy się przez całe życie
Polecamy
  • PolBAN - Busines Angels Club
  • linkedin
  • Studia podyplomowe
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • merlin.pl - księgarnia internetowa
  • Portal Innowacji
  • Portal Medyczny MEDtube
Wersja do druku

Aktualności

2007-03-09 POZNAŃSKI STARTUP-IT

Politechnika Poznańska wspólnie z Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym w ramach konsorcjum Wielkopolskiego Centrum Zaawansowanych Technologii Informacyjnych uruchamiają nowy program wsparcia dla firm akademickich w branży IT pn. „Startup-IT” (www.startup-it.pl). Głównym celem projektu jest wspomaganie młodego biznesu teleinformatycznego w Wielkopolsce.

Udział w programie jest bezpłatny – firmy lub osoby, które zamierzają założyć firmę mogą liczyć na wsparcie. Wsparcie to będzie dotyczyło również nowych technologii i rozwiązań IT, biznes planów, marketingu, finansów, funduszy UE, niezbędnego sprzętu oraz wykorzystania najlepszych praktyk firm, które odniosły sukces. Obok tematycznych seminariów w 2007 roku zorganizowane zostaną specjalistyczne warsztaty według sugestii i potrzeb uczestników seminarium.

Pierwsze spotkanie już 10 marca br. w sali nr 8 Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej. Głównym tematem seminarium będzie "Marketing i PR nowych firm w branży IT". Swoje prezentacje będą mieli m.in.: Marek Szurawski - jeden z najlepszych specjalistów z zakresu treningów kreatywności i treningów percepcji w Polsce, Pawel Plaszak - twórca pierwszej w Polsce firmy gridowej, Jarosław Przybyła - szef firmy Mobijoy - specjalista w zakresie marketingu mobilnego czy Dominik Golenia - dyrektor firmy Symetria, specjalista w zakresie eye-trackingu.
W domenie startup-it.pl docelowo będzie zbudowany portal społeczności internetowej, która już w tej chwili ogniskuje się wokół wdrażania nowoczesnych rozwiązań IT. Praktycy i eksperci w zakresie przedsiębiorczości akademickiej wraz z pracownikami Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego i Politechniki Poznańskiej służyć będą swoją wiedzą i pomocą.

 

Źródło: www.pi.gov.pl


Wyróżnione