Przewodnik edukacyjny
Człowiek uczy się przez całe życie
Polecamy
  • PolBAN - Busines Angels Club
  • linkedin
  • Studia podyplomowe
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • merlin.pl - księgarnia internetowa
  • Portal Innowacji
  • Portal Medyczny MEDtube
Wersja do druku

Aktualności

2007-03-09 Warszawski Park Technologiczny - na początek inkubator

Już w kwietniu, na razie w tymczasowej siedzibie przy alei Niepodległości, zacznie działać inkubator technologiczny Warszawskiego Parku Technologicznego.

"Liczymy, że w ciągu dwu następnych miesięcy wprowadzą się tam firmy, gdyż już teraz mamy kilkanaście zgłoszeń także ze strony przedsięwzięć typu spin-off i start-up" -powiedział PAP Marek Polak, prezes TechnoPortu Warszawa, spółki powołanej przez władze stolicy do realizacji projektu. "Inkubator będzie też pierwszym obiektem, który powstanie już na właściwym terenie WPT na Łuku Siekierkowskim. Na  budowę jego oraz dwu pozostałych obiektów, w tym centrum mikro- i nanotechnologii zamierzamy przeznaczyć lwią część pieniędzy obiecanych przez rząd na tzw. liście indykatywnej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka" - zapowiada prezes Polak. Chodzi tu o sumę 53 mln euro, które powinny umożliwić materializację I etapu Parku. Po jego zakończeniu badacze i biznesmeni z Warszawy i regionu będą mieli do dyspozycji 20 tys. metrów kwadratowych na których znajdą się nowoczesne laboratoria oraz powierzchnie biurowe.

Tak prezes Polak, jak i inni uczestnicy seminarium "Park technologiczny. Jaki model dla Warszawy" na Politechnice Warszawskiej podkreślali, że WPT jest dużą szansą dla lepszego wykorzystania naukowo-badawczego potencjału Warszawy i Mazowsza, gdzie skoncentrowanych jest aż 40 procent możliwości kraju. Czas pozostały na realizację tych planów wykorzystywany jest również na analizę doświadczeń innych parków w kraju i za granicą. Spotkanie było okazją do zaznajomienia się z sukcesami i porażkami podobnych organizacji w Estonii, Szwajcarii, Norwegii i Wielkiej Brytanii.

Źródło: www.pi.gov.pl


Wyróżnione