Przewodnik edukacyjny
Człowiek uczy się przez całe życie
Polecamy
  • PolBAN - Busines Angels Club
  • linkedin
  • Studia podyplomowe
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • merlin.pl - księgarnia internetowa
  • Portal Innowacji
  • Portal Medyczny MEDtube
Wersja do druku

Aktualności

2007-05-14 W krakowskim Centrum szkolą się przyszli przedsiębiorcy

W Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu Jagiellońskiego ruszyła kolejna edycja projektu "Zostań Skutecznym Przedsiębiorcą. Nowe szanse", składającego się ze szkoleń, doradztwa i wsparcia rozwoju firm opierających się na nowatorskich pomysłach. W Konkursie mogą wziąć udział studenci i absolwenci wyższych uczelni z terenu Małopolski, którzy do tej pory nie prowadzili działalności gospodarczej ani nie zarejestrowali się jako bezrobotni.

Rekrutacja przeprowadzona w kwietniu wyłoniła 22 pomysły. Komisja konkursowa wybierając najlepsze koncepcje brała pod uwagę: innowacyjność i oryginalność idei, orientację w rynku, szacowanie szans i zagrożeń oraz zaangażowanie w realizację własnego pomysłu. "Firmy wyłonione na bazie zgłoszonych pomysłów powstaną dopiero za kilka miesięcy i ich twórcy , z oczywistych powodów, nie ujawniają na razie szczegółów swoich pomysłów" - powiedział PAP Koordynator Zespołu ds. Rozwoju Przedsiębiorczości CITTRU, Piotr Żabicki

Wiadomo jednak, że do projektu zgłoszono 90 koncepcji, dotyczących między innymi tak różnorodnych zagadnień jak: szkoleniowe gry symulacyjne, marketing szeptany, zastosowanie substancji chemicznych w procesie absorbcji, technologie komunikacji bezprzewodowej, turystyka naukowa lub prezentacje trójwymiarowe.

Oferowane szkolenie to ponad 60 godzin zajęć obejmujących takie zagadnienia jak: rejestracja własnej działalności, podstawy przedsiębiorczości, marketing, księgowość, negocjacje handlowe itp. Kursanci mogą też liczyć na konsultacje indywidualne z zakresu przygotowań do założenia własnej firmy.
 
Podobnie jak w jak w poprzednich edycjach konkursu firmy powstałe w okresie szkoleń i doradztwa mają szanse uzyskać dotacje inwestycyjne (około 20 tys. na każdy z pomysłów).

 

Źródło: www.pi.gov.pl


Wyróżnione