Przewodnik edukacyjny
Człowiek uczy się przez całe życie
Polecamy
  • PolBAN - Busines Angels Club
  • linkedin
  • Studia podyplomowe
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • merlin.pl - księgarnia internetowa
  • Portal Innowacji
  • Portal Medyczny MEDtube
Wersja do druku

Aktualności

2007-07-06 Dołącz do pierwszej w Małopolsce sieci "aniołów biznesu"

Małopolska Agencja Energii i Środowiska zaprasza do uczestnictwa w Regionalnej Sieci Inwestorów Kapitałowych RESIK – pierwszej w Małopolsce sieci „aniołów biznesu”.

RESIK przeznaczona jest dla małopolskich innowacyjnych przedsiębiorców (głównie start-upów) oraz „aniołów biznesu”, czyli osób z odpowiednimi umiejętnościami menadżerskimi, kontaktami rynkowymi oraz funduszami przeznaczonymi na inwestycje w obiecujące przedsięwzięcia. - www.resik.pl to serwis sieci inwestorów kapitałowych utworzonej w ramach dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego - mówi gazecie internetowej Wiadomości24.pl Anna Grzybowiska, koordynator Projektu RESIK. - Projekt i sieć są zarządzane przez Małopolską Agencję Energii i Środowiska.

- Zasada działania jest podobna do innych tego typu instytucji działających w Polsce (np. Silban) czy na świecie - podkreśla Grzybowska. - RESIK skupia inwestorów (np. aniołów biznesu) oraz przedsiębiorców posiadających ciekawe innowacyjne pomysły na przedsięwzięcia biznesowe. Jest swego rodzaju "skrzynką kontaktową" między tymi stronami: (aniołami biznesu) a pomysłodawcami, przedsiębiorcami. Pomysły innowacyjne mogą dotyczyć wszystkich dziedzin i sektorów gospodarki. Udział w sieci jest nieodpłatny, dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich - dodaje pani koordynator Projektu RESIK. Do celów RESIKa należy m.in.:


- Utworzenie Sieci Inwestorów Kapitałowych dla wymiany informacji, doświadczeń, kontaktów i powiązań pomiędzy zainteresowanymi przedsiębiorcami i inwestorami,

- Opracowanie know-how dla innowacyjnych przedsiębiorców – jak współpracować z inwestorami,
- Identyfikacja inwestorów kapitałowych zainteresowanych inwestowaniem w innowacyjne przedsięwzięcia z terenu Małopolski,

- Przygotowanie bazy potencjalnych projektów i przedsięwzięć innowacyjnych możliwych do sfinansowania,
- Przygotowanie biznesplanów dla najbardziej obiecujących inwestycji – przedsięwzięcia pilotażowe,
- Pobudzenie współpracy świata nauki i biznesu w zakresie innowacji.

Na www.resik.pl zamieszczane są wzory przydatnych dokumentów oraz informacje o konferencjach i szkoleniach dla przedsiębiorców. Udział w sieci jest bezpłatny.

Źródło: www.pi.gov.pl


Wyróżnione