Przewodnik edukacyjny
Człowiek uczy się przez całe życie
Polecamy
  • PolBAN - Busines Angels Club
  • linkedin
  • Studia podyplomowe
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • merlin.pl - księgarnia internetowa
  • Portal Innowacji
  • Portal Medyczny MEDtube
Wersja do druku

Aktualności

2007-08-08 Lwy Młodego Biznesu na szerokich wodach Wisły

Na pokładzie statku wycieczkowego na Wiśle odbyła się konferencja "Wypłyń na szerokie wody z AIP". Podczas rejsu zorganizowanego przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości wręczono statuetki Lwa Młodego Biznesu dla promotorów młodych przedsiębiorców w Polsce.

Zaprezentowany został również najnowszy program Inkubatorów „Załóż firmę z AIP”, a także firmy, które wspólnie z AIP wypłynęły na szerokie wody. Oprócz przedstawicieli AIP i młodych przedsiębiorców, na pokład zaokrętowali się również podsekretarze stanu - Michał Krupiński z Ministerstwa Skarbu Państwa, Tomasz Nowakowski z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Bogdan Socha, reprezentujący Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Spotkanie rozpoczęto od krótkiego wprowadzenia zgromadzonych gości w działalność i misję Inkubatorów, zapowiedziano również profesjonalne zajęcia z przedsiębiorczości, które AIP będzie prowadzić w Szkole Głównej Handlowej, po czym organizatorzy przeszli do wręczenia statuetek Lwa Młodego Biznesu. Laureaci statuetek zostali nagrodzeni za tworzenie sprzyjających warunków dla młodych przedsiębiorców w Polsce i za pomoc w stawianiu pierwszych kroku przez przyszłych biznesmenów.

Pierwszy Lew „ symbolizujący siłę, ale i opiekę nad młodymi przedsiębiorcami” powędrował do Euro Banku, za mecenat udzielony Inkubatorom i forum BCC. Statuetkę z rąk Tomasza Nowakowskiego odebrał Krzysztof Mędrala, wiceprezes zarządu banku. Druga statuetka trafiła do Poczty Polskiej, w której imieniu nagrodę odebrał od Michała Krupińskiego Krzysztof Śmigiera, szef biura promocji i marketingu. – Mamy wewnętrzne poczucie obowiązku, aby polskim przedsiębiorcom pomagać w każdy sposób – dodał odbierając nagrodę Śmigiera. Ostatniego, trzeciego Lwa otrzymała fundacja BRE Banku, w imieniu której nagrodę z rąk Bogdana Sochy odbierał prezes fundacji, Henryk Okrzeja. Wszyscy laureaci i wiceministrowie, jako reprezentacja polskiej przedsiębiorczości, otrzymali też pamiątkowe szaliki.

Po uroczystości wręczenia Lwów Młodego Biznesu, zaprezentowano najnowszy program Inkubatorów – „Załóż firmę z AIP”. – Celem jest kompleksowe przygotowanie młodych osób do prowadzenia własnej firmy – tłumaczy Jacek Aleksandrowicz, wiceprezes Inkubatorów. Do projektu może zgłosić się każdy młody przedsiębiorca poniżej 25 roku życia, niestety, tylko z województwa mazowieckiego. – Podstawowym warunkiem udziału w projekcie jest innowacyjny pomysł – dodaje Aleksandrowicz. Czołowa dwudziestka weźmie udział w profesjonalnych warsztatach i treningach z przedsiębiorczości, a piętnastu najlepszych otrzyma bezzwrotną dotację w wysokości 20 tys. zł.

Podczas spotkania zaprezentowały się również firmy, które już skorzystały z pomocy AIP i wypłynęły na szerokie wody biznesu. Swoją działalność zainaugurowała firma „Spływaj”, która - mimo dwuznacznej nazwy - organizuje wyłącznie spływy pontonowe po Wiśle. Oryginalny pomysł zaprezentował Micom, wydawca komiksów dla dzieci, uczących pierwszych kroków i pojęć związanych z przedsiębiorczością. Pod koniec konferencji mieliśmy okazję zapoznać się z działalnością Vivento Infobrokers, specjalistów od researchu gospodarczego, oraz Energy Consulting, promującego samowystarczalne, ekologiczne projekty domów.

Źródło: www.pi.gov.pl


Wyróżnione