Przewodnik edukacyjny
Człowiek uczy się przez całe życie
Polecamy
  • PolBAN - Busines Angels Club
  • linkedin
  • Studia podyplomowe
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • merlin.pl - księgarnia internetowa
  • Portal Innowacji
  • Portal Medyczny MEDtube
Wersja do druku

Aktualności

2007-08-02 Staże dla Innowacji jeszcze do końca sierpnia

Jesteś już absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego i nie odbyłeś jeszcze żadnego stażu? Właśnie masz ostatnią szansę na skorzystanie z ofert programu „Staż dla Innowacji”. Do jedenastej i zarazem ostatniej tury projektu można zgłaszać się do końca sierpnia.

Skorzystać z oferty warto, bo i jest z czego wybierać. W ramach programu mamy szansę na cztero- a nawet ośmiomiesięczny staż u takich potentatów rynkowych, jak m.in. Agora, Polskie Radio, Polska Agencja Prasowa, czy Telekomunikacja Polska, pełną listę ofert można zobaczyć pod tym adresem. Zanim zabierzemy się za oferty, musimy jeszcze wybrać, czy chcemy zostać umieszczeni w Bazie Stażystów w Biurze Karier i dostawać regularnie oferty staży, czy samodzielnie odpowiedzieć na konkretną ofertę z powyższej listy.

W pierwszym przypadku musimy wypełnić ankietę rejestracyjną, potem wysłać ją e-mailem na adres: biurokarier@uw.edu.pl. Jeżeli sami odpowiemy na interesującą nas ofertę, musimy dostarczyć do Biura Karier wspomnianą ankietę i nasze CV, gdzie zostaną rozpatrzone przez pracowników biura. Jeżeli biuro rozpatrzy nasz wniosek pozytywnie, zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną do wybranej przez nas firmy, gdzie pozostaje pokazać nam się z jak najlepszej strony.

Biuro Karier UW i Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii powołały program, by absolwenci uczelni mieli szansę zdobyć doświadczenie w innowacyjnych przedsiębiorstwach. Przedsiębiorstwa biorące udział w „Stażu” nie płacą grosza za dodatki stażowe ani za składki – wszystko pokrywa Uniwersytet Warszawski ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Jest to oferta wygodna i dla stażysty – który może liczyć na ponad 2000 zł dodatku stażowego i dla przedsiębiorcy, któremu są pokrywane wszelkie koszta.

Oferta jest dostępna dla wszystkich magistrów, bądź posiadających od niedawna licencjat na wydziałach biologii, chemii, fizyki, geografii, geologii i studiów regionalnych, a także matematyki, informatyki i mechaniki. Do programu mogą również przystąpić absolwenci kolegium MISMaP. Należy pamiętać, że chcąc zgłosić się do programu, nie możemy kończyć drugiego kierunku, być zarejestrowanymi jako bezrobotni, a także posiadać licencjat lub tytuł magistra krócej niż rok.

Kontakt z koordynatorem projektu:
Katarzyna Lubryczyńska - dyżuruje w Biurze Karier UW od poniedziałku do środy w godzinach 10 - 14 pod nr tel. (022) 552-07-65.

Źródło: www.pi.gov.pl


Wyróżnione