Przewodnik edukacyjny
Człowiek uczy się przez całe życie
Polecamy
  • PolBAN - Busines Angels Club
  • linkedin
  • Studia podyplomowe
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • merlin.pl - księgarnia internetowa
  • Portal Innowacji
  • Portal Medyczny MEDtube
Wersja do druku

Aktualności

2007-08-14 Polacy zajęli pierwsze miejsca w konkursie technologicznym Imagine Cup
Polscy studenci, którzy startowali w siedmiu z dziewięciu rozgrywanych kategorii międzynarodowego konkursu technologicznego Microsoft Imagine Cup 2007, zajęli pierwsze miejsca w trzech z nich.

W tegorocznych finałach, które odbyły się w Seulu, w Korei Południowej, wzięło udział 372 studentów z całego świata, w tym 17 z Polski - informuje biuro prasowe organizatora, firmy Microsoft.

"Taki wynik daje Polsce pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej wszystkich reprezentowanych krajów pod względem wyników w całym konkursie. Polacy znaleźli się również wśród sześciu wyróżnionych zespołów, startujących w kategorii Projektowanie oprogramowania, które stworzyły aplikacje o największym potencjale biznesowym" - informuje organizator. Polacy w nagrodę wezmą udział w szkoleniach biznesowych w ramach programu Microsoft Imagine Cup Innovation Accelerator.

Pierwsze miejsca zajęli: Przemysław Dębiak z Uniwersytetu Warszawskiego (kategoria Algorytmy), Iwona Bielecka z Wojskowej Akademii Technicznej i Małgorzata Łopaciuk z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego (kategoria Fotografia, ex aequo), Julia Górniewicz z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i Jacek Barcikowski z Politechniki Poznańskiej (kategoria Film krótkometrażowy, ex aequo).

"Nasza reprezentacja spisała się doskonale w Korei. Jesteśmy dumni z ich wyników. Po raz kolejny udowodniliśmy, że Polska jest prawdziwą kuźnią młodych talentów w zakresie technologii. (...) Nadal będziemy wspierać młodych pasjonatów technologii i stwarzać im podobne okazje do twórczej rywalizacji" - powiedział Karol Wituszyński z polskiego oddziału Microsoft.

Microsoft Imagine Cup jest największym międzynarodowym konkursem technologicznym dla studentów. W tym roku organizowany jest po raz piąty. Tegoroczna edycja przyciągnęła ponad 100 tys. uczestników z ponad 100 krajów, w tym 1545 osób z Polski.

Uczestnicy rywalizują ze sobą w 3 obszarach, obejmujących w sumie 9 kategorii: Rozwiązania technologiczne (Projektowanie oprogramowania, Projektowanie systemów wbudowanych, Projektowanie aplikacji internetowych), Bitwa na umiejętności (Projekt Hoshimi - bitwa programistyczna, Technologie informatyczne, Algorytmy), Sztuka cyfrowa (Film krótkometrażowy, Fotografia, Projekt interfejsu).

Łączna suma nagród w konkursie to prawie 170 tys. USD. KRX

PAP - Nauka w Polsce

Źródło: www.nauka.gov.pl


Wyróżnione