Przewodnik edukacyjny
Człowiek uczy się przez całe życie
Polecamy
  • PolBAN - Busines Angels Club
  • linkedin
  • Studia podyplomowe
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • merlin.pl - księgarnia internetowa
  • Portal Innowacji
  • Portal Medyczny MEDtube
Wersja do druku

Aktualności

2007-09-11 Polska honorowym gościem międzynarodowego kongresu naukowego EUROMAT 2007 w Norymberdze
Na zaproszenie Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Materiałoznawczych (FEMS) Polska jest w tym roku gościem honorowym kongresu naukowego w Norymberdze, który w dniach 10-13 września zgromadzi ponad 2 tysiące naukowców z 54 krajów świata.

Kongresowi będzie towarzyszyła ogólnodostępna wystawa. Organizatorzy spodziewają się na niej nie tylko wizyt specjalistów ze świata nauki czy biznesu, ale również studentów, wycieczek szkolnych, a także odwiedzin szerokiej publiczności z całej Bawarii.

Korzystając z tej okazji Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polskie Towarzystwo Badań Materiałoznawczych przygotowały na Kongres EUROMAT 2007 wszechstronną prezentację osiągnięć polskich instytutów naukowych w dziedzinie badań materiałowych, które dotyczą każdej dziedziny życia - od transportu po medycynę. Najciekawsze przykłady zastosowań zostały opisane w starannie wydanej publikacji pt. „Polish Materials Research”, która będzie towarzyszyła polskiej wystawie.

Autorem tekstów do publikacji jest Jarosław Chrostowski, dziennikarz „Wiedzy i Życia”, który swoim zawodowym doświadczeniem zagwarantował atrakcyjny, popularnonaukowy, przyciągający uwagę czytelnika sposób opowiadania o rzeczach trudnych.

Oprawą graficzną zajął się prof. Maciej Buszewicz, laureat wielu konkursów na najpiękniejszą publikację, który w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych prowadzi pracownię projektowania książki. Jego projekt, składający się z 12 eleganckich broszur poświęconych poszczególnym tematom, oddaje swoim wyglądem ideę innowacyjności opisywanych badań.

Autorem futurystycznej koncepcji wystawy jest Mirosław Nizio, który ma na swoim koncie tak znane realizacje jak ekspozycja Muzeum Powstania Warszawskiego czy Muzeum Manufaktury w Łodzi. Projektując polską wystawę na Kongres EUROMAT 2007 jej autor sięgnął po plexi jako podstawowy materiał konstrukcyjny. Rozświetlone przejrzyste bryły, na których naniesiono powiększone obrazy nanostruktur przenoszą zwiedzających w inny wymiar rzeczywistości.

Oficjalne otwarcie polskiej wystawy na Kongresie EUROMAT 2007 z udziałem podsekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Krzysztofa J. Kurzydłowskiego oraz wielu znaczących gości zarówno z Niemiec jak i Polski odbyło się w Centrum Kongresowym w Norymberdze 10 września.

Źródło: www.nauka.gov.pl


Wyróżnione