Przewodnik edukacyjny
Człowiek uczy się przez całe życie
Polecamy
  • PolBAN - Busines Angels Club
  • linkedin
  • Studia podyplomowe
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • merlin.pl - księgarnia internetowa
  • Portal Innowacji
  • Portal Medyczny MEDtube
Wersja do druku

Aktualności

2007-10-25 Wystawa "Fascynacja światłem"

W dniach 14-28 listopada 2007 w Gmachu Wydziału Mechatroniki, Politechniki Warszawskiej odbędzie się wystawa "Fascynacja światłem" (Fascination of Light), będąca częścią europejskiej kampanii "Światło dla Szkół" (Light for Schools).

Wystawa jest wspólnym przedsięwzięciem na skalę europejską realizowanym przez organizacje i instytuty badawcze, przemysłowe i medialne pod patronatem Niemieckiego Federalnego Ministerstwa Edukacji i Badań oraz Komisji Europejskiej na rzecz zrozumienia i promocji technologii optycznych (w ramach konsorcjum LASERLAB EUROPE oraz przy wsparciu ze strony europejskiej sieci doskonałości NEMO). Jako część europejskiej akcji edukacyjnej wystawa zagości jedynie w wybranych miastach Europy. Do tej pory była zorganizowana w Brukseli, Paryżu, Amsterdamie i Pradze, gdzie cieszyła się ogromnym powodzeniem. Dzięki staraniom pracowników naukowych Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej kolejnym miastem wybranym przez organizatorów jest Warszawa.

Uczestnicy wystawy „Fascynacja światłem” będą mieli okazję zaobserwować i zrozumieć zjawiska związane z emisją i propagacją światła. Polaryzacja, mieszanie barw, przetwarzanie materiałów laserem, eksponaty których można dotknąć, modele i zajęcia multimedialne pozwalają odwiedzającym wejść do świata współczesnej optyki i fotoniki. Dostępne będą ulotki z opisem eksperymentów ze światłem kierowane do uczniów, studentów, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych gości.

Szybki postęp technologii optycznych stwarza możliwość rozwoju wielu dziedzin nauki, techniki i przemysłu. Metody optyczne zapewniają nieniszczące oraz łatwe w implementacji i kontroli pomiary o wysokiej dokładności. Eksperci przewidują ogromny wzrost w dziedzinach wykorzystujących światło. Fotonika to dla młodych ludzi szansa przyszłej kariery i pasjonującej pracy.

Informacje o wystawie, rejestracja i rezerwacja terminów zwiedzania na stronie: www.fascynacjaswiatlem.pl.

Źródło: www.nauka.gov.pl

 


Wyróżnione