Przewodnik edukacyjny
Człowiek uczy się przez całe życie
Polecamy
  • PolBAN - Busines Angels Club
  • linkedin
  • Studia podyplomowe
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • merlin.pl - księgarnia internetowa
  • Portal Innowacji
  • Portal Medyczny MEDtube
Wersja do druku

Aktualności

2008-02-25 Wyszkoleni za unijne pieniądze

W sobotę 23 lutego 2008 r. w auli Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie odbyła się konferencja podsumowująca projekt "Studia podyplomowe dla kadr zarządzających i pracowników przedsiębiorstw". Studia podyplomowe współfinansowane były nawet w 80% ze środków Unii Europejskiej. W trakcie uroczystości nastąpiło uroczyste rozdanie absolwentom certyfikatów ukończenia studiów podyplomowych.


Podczas konferencji poruszone zostały zagadnienia dotyczące współczesnych problemów z zakresu zarządzania w polskich przedsiębiorstwach. Omówiono wyzwania, jakie stoją przed menedżerami firm, jak również nakreślone zostały aktualne tendencje na ogólnopolskim i regionalnym rynku pracy w świetle oczekiwań pracodawców i zmian pojawiających się w tym obszarze.


Spotkanie było jednocześnie okazją do podsumowania rezultatów projektu, w ramach którego w okresie od stycznia 2006 r. do grudnia 2007 r. studia podyplomowe w MWSE w Tarnowie ukończyło 9 grup słuchaczy (łącznie 176 osób).


W konferencji oprócz absolwentów studiów podyplomowych uczestniczyli m.in.: Kanclerz MWSE - mgr Zofia Kozioł, Dziekan MWSE - dr inż. Anna Wojtowicz, Starosta Powiatu Tarnowskiego - Mieczysław Kras, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie - Stanisław Dydusiak, Wiceprezes Zarządu MPGK Sp. z o.o.
w Tarnowie - Kazimierz Barwacz oraz promotorzy poszczególnych grup studiów podyplomowych.


- O wysokim poziomie jakości nauczania w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie oraz zadowoleniu słuchaczy z podjętych studiów świadczą wyniki ankiet ewaluacyjnych, regularnie przeprowadzanych w trakcie realizacji projektu - mówi Leszek Skowroński, Koordynator Projektu. Ponad 80% słuchaczy oceniło jakość nauczania oraz wiedzę wykładowców jako "dobra" lub "bardzo dobra".


Dofinansowane studia podyplomowe dla pracowników przedsiębiorstw organizowane były przez 14 renomowanych uczelni z całej Polski, tworzących Konsorcjum "Edukacja dla Przedsiębiorczości". W ramach projektu kandydatom w całej Polsce zaoferowano 155 kierunków studiów podyplomowych,
w których udział wzięło ponad 6500 osób. Był to największy projekt edukacyjny w Polsce, finansowany ze środków Unii Europejskiej.

 

Źródło: www.edp.org.pl


Wyróżnione