Przewodnik edukacyjny
Człowiek uczy się przez całe życie
Polecamy
  • PolBAN - Busines Angels Club
  • linkedin
  • Studia podyplomowe
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • merlin.pl - księgarnia internetowa
  • Portal Innowacji
  • Portal Medyczny MEDtube
Wersja do druku

Aktualności

2008-05-05 W Katowicach powstał kolejny inkubator

Oficjalnie rozpoczął działalność już trzeci w stolicy województwa śląskiego akademicki inkubator przedsiębiorczości. Dołączył on do już działających przy Akademii Ekonomicznej i Śląskiej Wyższej Szkole Zarządzania placówek AIP.


Jak podkreśla Jarosław Kandzia, w tym momencie prace w inkubatorze są na etapie urządzania i wyposażenia biura, które znajduje się przy biurze karier Uniwersytetu Śląskiego. Pełną parą inkubator powinien ruszyć już po długim majowym weekendzie.

 

Powodem powstania kolejnego inkubatora w Katowicach jest duże zainteresowanie władz uczelni wspieraniem przedsiębiorczości w regionie, który dysponuje potencjałem ludzkim i technologicznym. Kolejnym plusem usytuowania inkubatora właśnie na Uniwersytecie Śląskim jest bardzo korzystne położenie samej uczelni - jest to ścisłe centrum Katowic, a więc miejsce łatwo dostępne również dla ludzi spoza tego miasta.

 

- Dzięki współpracy Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości z Uniwersytetem Śląskim większa liczba studentów naszego regionu będzie miała możliwość zapoznania się z innowacyjnym programem preinkubacji polegającym na sprawdzeniu swojego pomysłu, nie ponosząc dużego ryzyka, jednocześnie uzyskując podstawowe narzędzia do prowadzenia pierwszego biznesu - mówi Jarosław Kandzia. I dodaje, że nowy inkubator będzie jednym z filarów projektu „Przedsiębiorcze Katowice”, realizowanego w ramach ogólnopolskiej akcji „Droga do Polski Przedsiębiorczej”. Już wkrótce ruszy akcja promocyjna tego przedsięwzięcia. Ma być skierowana przede wszystkim do studentów Akademii Sztuk Pięknych oraz Akademii Muzycznej, a jej celem będzie przedstawienie "studentom-artystom" możliwości rozwoju "przedsiębiorczej sztuki" pod skrzydłami AIP.

 

Przedstawiciel AIP podkreśla, że inkubator przy UŚ nie jest ostatnią tego typu placówką w województwie śląskim. - Interesuje nas otwarcie inkubatorów w takich miastach jak Gliwice (przy Politechnice Śląskiej) oraz Bielsko-Biała (przy Akademii Techniczno-Humanistycznej), w których widzimy duży potencjał rozwoju Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości - wyjaśnia.

 

Źródło: www.pi.gov.pl


Wyróżnione