Przewodnik edukacyjny
Człowiek uczy się przez całe życie
Polecamy
  • PolBAN - Busines Angels Club
  • linkedin
  • Studia podyplomowe
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • merlin.pl - księgarnia internetowa
  • Portal Innowacji
  • Portal Medyczny MEDtube
Wersja do druku

Aktualności

2008-05-13 Prezydent ustanowi nagrodę za osiągnięcia w naukach społecznych

Prezydent Lech Kaczyński poinformował w sobotę, że ustanowi specjalną nagrodę za wybitne osiągnięcia naukowe w sferze szeroko rozumianych nauk społecznych.


Pierwszy raz nagroda będzie wręczona 3 maja 2009 r. "Ustalę specjalną nagrodę (...) za wybitne osiągnięcia naukowe w sferze socjologii, politologii, w sferze nauk o państwie, krótko mówiąc w sferze szeroko rozumianych nauk społecznych" - powiedział L.Kaczyński, podsumowując konferencję naukową w Belwederze, która odbywała się w piątek i w sobotę.


Wyjaśnił, że chodzi o promowanie prac, które "przyczyniają się do tego, żeby stan naszej wiedzy o naszej rzeczywistości w różnych wymiarach był coraz większy, a także, żeby projekty zmian, czy naprawy tam, gdzie jest źle, były coraz głębsze bardziej zróżnicowane".


Nagroda ma być przyznawana w kilku kategoriach i wiązać się nie tylko z prestiżem, ale też z gratyfikacją finansową.

Omawiając wyniki zakończonej w sobotę konferencji, prezydent podkreślił, że uczestnicy dyskutowali na temat polityki zagranicznej, form prowadzenia debaty publicznej i o ustroju państwa.


"Jestem zbudowany wielością prezentowanych wątków, poglądów, także polemikami, bo to jest całkowicie normalna część życia naukowego i intelektualnego. (...) Dyskusja o państwie była dyskusją twardą. Padało wiele zarzutów pod adresem klasy politycznej, także aparatu państwowego" - powiedział prezydent.

Dodał, że liczy na kontynuację tego typu wymiany poglądów przy kolejnych okazjach. Zapowiedział organizację kolejnych konferencji poświęconych sprawom najważniejszym dla państwa.


PAP - Nauka w Polsce, Urszula Jabłońska

 

Źródło: www.krd.org.pl


Wyróżnione