Przewodnik edukacyjny
Człowiek uczy się przez całe życie
Polecamy
  • PolBAN - Busines Angels Club
  • linkedin
  • Studia podyplomowe
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • merlin.pl - księgarnia internetowa
  • Portal Innowacji
  • Portal Medyczny MEDtube
Wersja do druku

Aktualności

2008-06-25 Najlepsze studia biznesowe

Do klasy mistrzowskiej zakwalifikowało się w tym roku sześć programów CEMBA i WEMBA czyli dwa programy Executive MBA w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej, Executive MBA oraz International MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej, International MBA Programme at CMT organizowany przez Centrum Kształcenia Menedżerów przy Wydziale Zarządzania UE oraz Międzynarodowy Program MBA Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów – to szóstka programów, które dostały najwyższe oceny i zakwalifikowały się do klasy mistrzowskiej w tegorocznej, drugiej już edycji Ratingu MBA. Organizuje go Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej Forum pod patronatem BRE Banku.

Zespół ekspertów na czele z prof. Piotrem Jędrzejowiczem ocenił w tym roku 35 programów. Brali pod uwagę m.in. międzynarodowych partnerów studiów, program kształcenia, metody prowadzenia zajęć, budowanie wspólnoty absolwentów i ich zawodowy awans.

34 programy zakwalifikowały się w tym roku do pięciu kategorii – mistrzowskiej, aspirującej profesjonalnej, standardowej i obiecującej. W klasie mistrzowskiej znalazły się studia, które uzyskały co najmniej 87,5 proc. możliwych do zdobycia punktów. 75 proc. punktów było granicą potrzebną do wejścia do najliczniejszej w tym roku klasy profesjonalnej. Zakwalifikowało się do niej 10 uczestników ratingu. Zdobycie co najmniej 62,5 proc. punktów dawało miejsce w klasie standardowej. Z kolei przekroczenie 50 proc. punktów zapewniło dziewięciu programom miejsce w klasie aspirującej. Odrębną kategorię stanowiły trzy programy obiecujące, które mają na razie tylko jeden rocznik absolwentów albo wcale.

 

Źródło : Rzeczpospolita


Wyróżnione