Przewodnik edukacyjny
Człowiek uczy się przez całe życie
Polecamy
  • PolBAN - Busines Angels Club
  • linkedin
  • Studia podyplomowe
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • merlin.pl - księgarnia internetowa
  • Portal Innowacji
  • Portal Medyczny MEDtube
Wersja do druku

Aktualności

2008-09-26 Brytyjsko-Polski Program dla Młodych Naukowców 2009

Celem Brytyjsko-Polskiego Programu dla Młodych Naukowców jest wspieranie wspólnych badań naukowych, głównie zapewnienie młodym pracownikom naukowym z Polski i Wielkiej Brytanii możliwości poszerzania wiedzy i przeprowadzania badań. Program umożliwia uczestnikom wizyty badawcze w instytucjach partnerskich w Wielkiej Brytanii (w przypadku polskich uczestników) lub w Polsce (w przypadku uczestników z Wielkiej Brytanii).

 

Do kogo jest skierowana oferta?

 

Wnioski o udział w programie mogą składać młodzi naukowcy specjalizujący się w naukach matematyczno-przyrodniczych, stosowanych i społecznych. Kandydaci powinni być doktorantami lub pracownikami naukowymi, którzy uzyskali już stopień doktora w okresie do pięciu lat przed złożeniem wniosku.

Finansowanie
Program w Polsce jest wspólnie finansowany i zarządzany przez British Council oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Udzielane granty pokrywają wyłącznie koszty podróży i utrzymania.

British Council pokrywa koszty w funtach związane z międzynarodowymi podróżami brytyjskich naukowców oraz koszty utrzymania polskich badaczy podczas ich pobytu w Wielkiej Brytanii.

Instytucja macierzysta polskich uczestników projektu pokrywa koszty w złotówkach związane z międzynarodowymi podróżami polskich naukowców oraz koszty utrzymania brytyjskich badaczy podczas ich pobytu w Polsce.

Wnioski mogą być przesłane do British Council albo do MNiSW.

Termin składania wniosków

Ostatecznym terminem składania wniosków na projekty rozpoczynające się w 2009 roku jest 30 listopada 2008 roku.

Komisja dokonująca oceny wniosków, składająca się z brytyjskich i polskich naukowców, zbierze się w lutym 2009 roku. Wyniki konkursu będą ogłoszone natychmiast po spotkaniu Komisji.

Dalsze informacje oraz formularze wniosków zgłoszeniowych:

Mariola Ambroziak                                        Junona Nowak-Roguska

Wymagania i wytyczne (jęz. ang.)

§                  Formularz aplikacyjny

§                  Sprawozdanie

Źródło: www.nauka.gov.pl


Wyróżnione