Przewodnik edukacyjny
Człowiek uczy się przez całe życie
Polecamy
  • PolBAN - Busines Angels Club
  • linkedin
  • Studia podyplomowe
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • merlin.pl - księgarnia internetowa
  • Portal Innowacji
  • Portal Medyczny MEDtube
Wersja do druku

Aktualności

2008-11-08 Szansa dla mobilnych naukowców

Trwa przyjmowanie wniosków do III edycji programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pt. "Wsparcie międzynarodowej mobilności naukowców".


"Do 30 listopada jednostki naukowe mogą starać się o środki na finansowanie zagranicznych pobytów pracowników naukowych lub naukowo-dydaktycznych, obejmujących udział w badaniach naukowych lub pracach rozwojowych realizowanych w zagranicznych ośrodkach naukowych" - informuje resort nauki."Mobilność zagraniczna naszych naukowców, udział w międzynarodowych projektach badawczych to jedna z istotnych ścieżek do podnoszenia jakości badań naukowych w Polsce - podkreśla prof. Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego - Mam nadzieję, że program spotka się tym razem z większym zainteresowaniem i znacząca grupa polskich naukowców skorzysta z szansy zdobycia nowych ważnych doświadczeń badawczych - mówi minister Kudrycka.


Jak informuje MNiSW, program wspierający mobilność naukową to także kolejne - po ostatnio przyjętych przez resort nauki ułatwieniach w nostryfikacji i wprowadzanych nowych zapisach dotyczących tzw. wizy studenckiej - działanie mające pomóc w większym umiędzynarodowieniu polskiej nauki.


Wsparcie mobilności międzynarodowej przyznawane jest w kwotach zryczałtowanych. Na każdy miesiąc zagranicznego pobytu uczestnika programu przewidziane jest wsparcie w wysokości 10 000 zł.


Ponadto gwarantowane są środki na sfinansowanie pobytu małżonka w kwocie 2 000 zł/miesiąc i niepełnoletnich dzieci w kwocie 1 000 zł/miesiąc na każde dziecko. Naukowcy i ich rodziny mają także finansowane koszty podróży. Udział w programie powinien trwać od 6 do 36 miesięcy.


PAP - Nauka w Polsce

 

Źródło: www.krd.org.pl


Wyróżnione