Przewodnik edukacyjny
Człowiek uczy się przez całe życie
Polecamy
 • PolBAN - Busines Angels Club
 • linkedin
 • Studia podyplomowe
 • Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego
 • Klub Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
 • merlin.pl - księgarnia internetowa
 • Portal Innowacji
 • Portal Medyczny MEDtube
Wersja do druku

Aktualności

2009-02-19 III Seminarium Metodologiczne

W dniach 25-26 kwietnia 2009 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się kolejne- już trzecie - Seminarium Metodologiczne dla Doktorantów, przygotowujących swoje rozprawy doktorskie z dyscypliny: ekonomia lub zarządzanie.

Zostanie ono skoncentrowane wokół dwóch metod jakościowych stosowanych w badaniach z zakresu zarządzania i ekonomii - metodzie badania przypadków i metodzie etnograficznej. Będziecie Państwo mieli możliwość zapoznania się z obu metodami nie tylko na wykładzie, ale także poprzez analizę ich zastosowań w rozprawach doktorskich. Jeden przykład zostanie zaprezentowany przez dr Piotra Zaborka, który w 2008 roku obronił w Szkole Głównej Handlowej rozprawę doktorską z wyróżnieniem. Zastosowanie metody etnograficznej w dysertacji przedstawi dr Jens Rennstam profesor z Uniwersytetu w Lund. Jego praca otrzymała międzynarodową nagrodę EDAMBA.

W badaniach jakościowych można wykorzystywać programy komputerowe, które ułatwiają analizę danych. Część Seminarium będzie poświęcona tej kwestii.


Ponadto, na prośbę uczestników poprzedniego spotkania, wrócimy do sprawy finansowania badań naukowych.
Nasze spotkanie uzupełnią konsultacje, na których można będzie przedyskutować konkretne problemy jakie pojawiają się przed Państwem w trakcie przygotowywania dysertacji.

Doktorant po zakończeniu Seminarium powinien mieć:

 • więcej wiedzy metodologicznej,
 • bardziej rozjaśnione myśli na temat swej własnej pracy doktorskiej,
 • więcej pewności siebie podczas uczestniczenia w dyskusjach,
 • więcej przyjaciół,
 • poczucie dobrze spędzonego czasu.

W Seminarium wezmą udział profesorowie zagraniczni, S. Chuchi z Włoch oraz wspomniany Jens Rennstam ze Szwecji. Ich zajęcia będą prowadzone w języku angielskim.

Planowany termin seminarium to 25-26 kwietnia 2009 r. ( pełne dwa dni). Termin obejmuje weekend, aby ułatwić wzięcie w nim udziału również uczestnikom niestacjonarnych studiów doktoranckich. Miejscem spotkania będzie Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Koszt udziału w Seminarium dla osób, które uczestniczyły w jednym z poprzednich Seminariów wyniesie 650,- PLN, dla osób uczestniczących po raz pierwszy 850,- PLN. Opłata pokrywa koszty zajęć i wyżywienia w trakcie trwania Seminarium.

Organizatorzy zarezerwowali dla Państwa pokoje w Hotelu AGRA ul. Falęcka 9/11 (hotel mieści się w pobliżu budynku SGH, w którym odbywać się będzie Seminarium).

Ceny pokoi (nocleg + śniadanie):

 • pokój 1-osobowy – 160 zł/dobę
 • pokój 2-osobowy – 200 zł/dobę

Osoby zainteresowane rezerwacją hotelową proszone są o zaznaczenie tej informacji KARCIE ZGŁOSZENIA.

Zawsze przy organizacji zbiorowych wydarzeń uwzględniam uwagi samych zainteresowanych. Także i tym razem chętnie wysłucham opinii ze strony Państwa i w miarę możliwości uwzględnię je. Chętnie odpowiem także na pytania.

Uprzejmie proszę o wyrażenie gotowości uczestniczenia w Seminarium poprzez przesłanie KARTY ZGŁOSZENIA w terminie do dnia 25 lutego 2009 r.

W marcu 2009 r. otrzymają Państwo szczegółowy harmonogram seminarium i odpowiednie materiały dydaktyczne.

Płatności należy dokonać w terminie do 25 lutego 2009 r. na konto Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie nr 91124011121111000001650961 z dopiskiem „Seminarium metodologiczne dla doktorantów 2009”.

Sekretariat seminarium:

Biuro Kolegium Gospodarki Światowej

Szkoła Główna Handlowa

02-554 Warszawa

al. Niepodległości 162

tel. 022 849 50 84; fax: 022 646 61 15; e-mail: elaw@sgh.waw.pl

 

Źródło: www.sgh.waw.pl


Wyróżnione