Przewodnik edukacyjny
Człowiek uczy się przez całe życie
Polecamy
  • PolBAN - Busines Angels Club
  • linkedin
  • Studia podyplomowe
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • merlin.pl - księgarnia internetowa
  • Portal Innowacji
  • Portal Medyczny MEDtube
Wersja do druku

Aktualności

2009-04-15 Szansa na stypendium

Jeszcze przez tydzień młodzi naukowcy z naszego regionu mogą składać wnioski o stypendia. Wsparcie w wysokości 35,5 tysiąca złotych może otrzymać aż 390 doktorantów W konkursie mogą wziąć udział doktoranci, których prace mają szanse przyczynić się do rozwoju strategicznych obszarów woj. kujawsko-pomorskiego. - To środki, które Urząd Marszałkowski otrzymał dodatkowo, jako nagrodę za sprawne wykorzystanie funduszy z Unii Europejskiej - wyjaśnia Beata Krzemińska, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego. - Pieniądze, które przeznaczymy na stypendia dla doktorantów, to jedne z ostatnich niewykorzystanych jeszcze środków, które zostały do rozdysponowania w ramach tego programu.

W projekt „Stypendia dla doktorantów 2008/2009 - ZPORR" został włączony Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytet Technologiczno - Przyrodniczy w Bydgoszczy. Marszałek Piotr Całbecki: - Stypendia pozwolą młodym naukowcom skupić się na swojej pracy bez konieczności troszczenia się o sprawy finansowe. Wierzę, że dzięki temu i innym podobnym programom uda się w naszym regionie zbudować liczną, młodą kadrę doskonale wykształconych specjalistów.

Szansę na otrzymanie wsparcia mają doktoranci uczelni mogących nadawać stopień naukowy doktora, którzy kształcą się między innymi na kierunkach ścisłych i technicznych. Pieniądze - 35,5 tys. zł brutto dla każdego stypendysty - zostaną przeznaczone na pracę naukową i przygotowanie pracy doktorskiej. Otrzymujący wsparcie młodzi naukowcy będą zobowiązani między innymi do prowadzenia strony internetowej dotyczącej ich pracy naukowej. Warunkiem ubiegania się o stypendium jest wypełnienie wniosku dostępnego na stronie www.doktoranci2009. kujawsko-pomorskie.pl i złożenie go w jednym z niżej wymienionych punktów do 20 kwietnia.

 

Źródło: Gazeta Wyborcza


Wyróżnione