Przewodnik edukacyjny
Człowiek uczy się przez całe życie
Polecamy
  • PolBAN - Busines Angels Club
  • linkedin
  • Studia podyplomowe
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • merlin.pl - księgarnia internetowa
  • Portal Innowacji
  • Portal Medyczny MEDtube
Wersja do druku

Aktualności

2009-05-15 L’Oréal Polska dla Kobiet i Nauki

1 maja br. ruszyła dziewiąta edycja konkursu na stypendia naukowe L’Oréal Polska dla Kobiet i Nauki. Zachęcamy do udziału w konkursie.


Stypendia przeznaczone są dla kobiet zajmujących się badaniami naukowymi w zakresie medycyny i nauk biologicznych, których prace mają charakter aplikacyjny. Warunkiem przystąpienia do konkursu, zarówno dla doktorantek (granica wieku 35 lat), jak habilitantek (do 45 lat), jest końcowy etap realizacji pracy. Kandydatury oceniane są przez 11 jurorów – wybitnych autorytetów polskiego życia naukowego.

Stypendia L’Oréal Polska dla Kobiet i Nauki przy wsparciu Polskiego Komitetu do spraw UNESCO są inicjatywą lokalną. Źródłem inspiracji była międzynarodowa umowa zawarta w Paryżu między Grupą L’Oréal i UNESCO „For Women in Science”. W jej ramach, każdego roku, w paryskiej siedzibie UNESCO, wybitne przedstawicielki świata nauki oraz młode doktorantki z pięciu kontynentów otrzymują nagrody pieniężne oraz stypendia. W ciągu 10 lat nagrody, w wysokości 100.000 USD, wręczono 57 doskonałym kobietom naukowcom, których sylwetki są nieocenionym źródłem motywacji, wsparcia i inspiracji dla kobiet na całym świecie, a międzynarodowe stypendia dla doktorantek i habilitantek 120 młodym nadziejom światowej nauki.
Lokalny, polski program przyznawania stypendiów stał się wzorem dla innych krajów. Obecnie prowadzi go już 85 filii Grupy L’Oréal. Uhonorował on, w sumie, 480 młodych kobiet-naukowców na poziomach krajowych. Stypendystki L’Oréal-UNESCO tworzą światową wspólnotę talentów naukowych, która powiększa się każdego roku.

Na liście stypendystek L’Oréal Polska/UNESCO jest już czterdzieści kobiet. Prowadzą one badania w Gdańsku, Gliwicach, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.

Regulamin konkursu oraz więcej szczegółów na stronie http://www.lorealdlakobietinauki.pl/index.php.

Plakat informujący tegorocznej edycji – plik PDF.

Źródło: www.nauka.gov.pl


Wyróżnione