Przewodnik edukacyjny
Człowiek uczy się przez całe życie
Polecamy
  • PolBAN - Busines Angels Club
  • linkedin
  • Studia podyplomowe
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • merlin.pl - księgarnia internetowa
  • Portal Innowacji
  • Portal Medyczny MEDtube
Wersja do druku

Aktualności

2009-06-05 Nagroda za osiągnięcia naukowe i humanizm

Klub Stypendystów Zagranicznych FNP rozstrzygnął tegoroczny konkurs o Nagrodę im. Artura Rojszczaka przyznawaną młodym uczonym, którzy obok wybitnych osiągnięć naukowych wyróżniają się humanistyczną postawą, szerokimi horyzontami i umiejętnością przekraczania granic swojej specjalizacji naukowej.
Laureatem nagrody został w tym roku dr Błażej Błażejowski z Instytutu Paleobiologii PAN, który dużą aktywność naukową (m.in.udział w międzynarodowych konferencjach, stażach badawczych, wyprawach naukowych na Spitsbergen i Antarktydę oraz, jako jedyny Polak – w amerykańskim programie FMARS, w ramach którego uczestniczył w wyprawie na arktyczne obszary Kanady) łączy z działalnością popularyzatorską wśród dzieci i młodzieży. Laureat Nagrody im. Artura Rojszczaka od kilku lat jako wolontariusz prowadzi serię wykładów „Wędrówki po dziejach Ziemi” w przedszkolu Montessori w  Konstancinie Jeziorna oraz Europejskiej Akademii Młodego Człowieka. Naukę popularyzuje wśród młodzieży także poprzez współpracę z kinem IMAX (Warszawa i Kraków) oraz spotkania w szkołach podstawowych i gimnazjach na Podkarpaciu. Jest też autorem pierwszej lekcji dla ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Szkoła pod Biegunem” oraz współautorem ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Edukacja interaktywna w podstawach nauk o Ziemi i przyrodoznawstwie”.
Błażej Błażejowski pokazuje młodym ludziom, opierając się o własne doświadczenia zdobyte w Arktyce i Antarktyce, że nauka jest ciekawa i fascynująca, a jej poznawanie jest intelektualną przygodą i przyjemnością.
Nagroda im. Artura Rojszczaka, finansowana przez Klub Stypendystów i FNP, wynosi 5 tys. zł.

 

Źródło: www.fnp.org.pl


Wyróżnione