Przewodnik edukacyjny
Człowiek uczy się przez całe życie
Polecamy
  • PolBAN - Busines Angels Club
  • linkedin
  • Studia podyplomowe
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • merlin.pl - księgarnia internetowa
  • Portal Innowacji
  • Portal Medyczny MEDtube
Wersja do druku

Aktualności

2010-02-22 Fundusze unijne: 100 mln zł na studia podyplomowe dla pracowników

Uczelnie, które ubiegają się o dodatkowe środki unijne na sfinansowanie studiów podyplomowych, będą dodatkowo premiowane za realizację kierunków technicznych.

W roku akademickim 2010/2011 na rynku będzie więcej studiów podyplomowych o profilu technicznym. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosi 19 lutego konkurs na dofinansowanie projektów studiów podyplomowych dla pracowników przedsiębiorstw i przedsiębiorców. W tym roku dodatkowymi punktami będą premiowane projekty tych uczelni, które zamierzają realizować studia o charakterze technicznym. Ponadto dodatkowe punkty będzie można uzyskać w konkursie, jeśli co najmniej połowa zajęć na studiach podyplomowych będzie prowadzona przez wykładowców praktyków.

– Chodzi o to, żeby wiedza, która trafia do pracowników przedsiębiorstw, była oparta na doświadczeniu zdobytym w sektorze przedsiębiorstw – mówi Wojciech Szajnar, dyrektor Zespołu Instrumentów Szkoleniowych w PARP.

Dodatkowo punktowane będą również projekty, które przewidują wśród uczestników studiów podyplomowych co najmniej 20 proc. osób w wieku powyżej 45 roku życia.

Wnioski będzie można składać do końca marca. Budżet konkursu wynosi 100 mln zł, czyli tyle samo, ile w ubiegłym roku.

Wyniki konkursu będą znane przed rozpoczęciem roku akademickiego 2010/2011. Z dofinansowanych przez UE studiów podyplomowych mogą korzystać pracownicy oraz osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. UE pokrywa 80 proc. kosztów studiów, resztę sfinansować musi sam pracownik.
Więcej informacji na: http://www.gazetaprawna.pl, Źródło:www.gazetaprawna.pl


Wyróżnione