Przewodnik edukacyjny
Człowiek uczy się przez całe życie
Polecamy
  • PolBAN - Busines Angels Club
  • linkedin
  • Studia podyplomowe
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • merlin.pl - księgarnia internetowa
  • Portal Innowacji
  • Portal Medyczny MEDtube
Wersja do druku

Aktualności

2010-05-28 Prof. Barbara Kudrycka w Łodzi

„Jestem pod wrażeniem skali inwestycji w infrastrukturę Uniwersytetu Łódzkiego i Politechniki Łódzkiej, a szczególnie szerokiego i przyszłościowego charakteru prowadzonych badań – powiedziała minister nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Barbara Kudrycka podczas spotkania ze studentami i kadrą akademicką z województwa łódzkiego.

Na Uniwersytecie Łódzkim prof. Barbara Kudrycka zwiedzała m.in. nowowybudowane i zmodernizowane budynki Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska, Pawilon Biologii Molekularnej oraz Wydział Prawa i Administracji. Podczas wizyty na Łódzkiej Politechnice minister Kudrycka miała okazję zobaczyć laboratorium w którym powstają produkty z bionanocelulozy – i zapoznać się z projektem „Centrum Bio i Nanotechnologii”.

„Czuję ogromną satysfakcję z tego, że Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ma w tych inwestycjach swój udział. Ponad 800 milionów złotych z funduszy strukturalnych, które zostały przekazane do województwa łódzkiego na te cele, to bardzo dobra inwestycja w przyszłość polskiej nauki. Obserwując dziś pracę łódzkich uczelni jestem przekonana, że te środki trafiają we właściwe ręce.” – powiedziała podsumowując swoją wizytę na łódzkich uczelniach prof. Barbara Kudrycka.

Oprócz spotkań z rektorami, kadrą i studentami łódzkich uczelni minister Barbara Kudrycka spotkała się w Łodzi z władzami miasta, województwa a także kibicowała na rozgrywanym w ramach Juwenaliów meczu piłki nożnej pomiędzy Uniwersytetem Łódzkim a Politechniką Łódzką.

Na zakończenie wizyty w Łodzi prof. Kudrycka gościła w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej, gdzie m.in. zaprezentowano jej najlepsze etiudy filmowe studentów PWSFTiT.

Więcej informacji na: http://nauka.gov.pl , Źródło:www.nauka.gov.pl

Wyróżnione