Przewodnik edukacyjny
Człowiek uczy się przez całe życie
Polecamy
  • PolBAN - Busines Angels Club
  • linkedin
  • Studia podyplomowe
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • merlin.pl - księgarnia internetowa
  • Portal Innowacji
  • Portal Medyczny MEDtube
Wersja do druku

Aktualności

2010-11-09 "Wielki Wybuch” nad Wisłą - otwarcie Centrum Nauki Kopernik!

5 listopada 2010 roku o godz. 21.00 nastąpiło oficjalne otwarcie Centrum Nauki Kopernik, którego dokonała między innymi minister nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Barbara Kudrycka.

Uroczystości związane z otwarciem poprzedził spektakl pt. Wielki Wybuch w reżyserii Petera Greenawaya i Saskii Boddeke inspirowany teorią powstania Wszechświata. Odwołanie do teorii Wielkiego Wybuchu przywołuje skojarzenia z patronem powstającej instytucji - Mikołajem Kopernikiem, którego nowatorskie myślenie przyczyniło się do rewolucji naukowej, dając początek heliocentrycznej wizji Wszechświata. Wielki Wybuch jest zapowiedzią nowego sposobu mówienia o nauce, który trafi do każdego człowieka, niezależnie od wieku i poziomu wykształcenia. Centrum Nauki Kopernik to instytucja wchodząca w dialog z odbiorcami i skupiająca się na ich indywidualnym doświadczeniu, to miejsce poszukiwania dróg rozwoju przez edukację, naukę i uczestnictwo w kulturze.

Powierzchnia użytkowa Centrum wynosi 17 660 m2. Obejmuje ona: przestrzeń ekspozycyjną, planetarium, laboratoria, sale konferencyjne, pomieszczenia biurowe i zaplecze organizacyjne. Część zostanie otwarta w przyszłym roku. Na dachu oraz wokół budynku powstanie też Park Odkrywców. Liczbę zwiedzających Centrum szacuje się na 450 tysięcy rocznie.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczył na budowę ekspozycji w Centrum Nauki Kopernik kwotę 66 800 000 zł. Budynek sfinansowało Miasto st. Warszawa.

Po symbolicznym otwarciu drzwi aż do godz. 2. w nocy wszyscy chętni mogli po raz pierwszy zwiedzić Centrum.

Więcej informacji na: http://www.nauka.gov.pl , Źródło:www.nauka.gov.pl


Wyróżnione