Przewodnik edukacyjny
Człowiek uczy się przez całe życie
Polecamy
  • PolBAN - Busines Angels Club
  • linkedin
  • Studia podyplomowe
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • merlin.pl - księgarnia internetowa
  • Portal Innowacji
  • Portal Medyczny MEDtube
Wersja do druku

Aktualności

2010-11-22 I Ogólnopolska Konferencja "Wirtu@lna kultura - prawne aspekty rozpowszechniania treści w cyberprzestrzeni"

Wirtu@lna kultura - Warszawa, 8 grudnia 2010 r. I Ogólnopolska Konferencja Wirtu@lna kultura - prawne aspekty rozpowszechniania treści w cyberprzestrzeni. Czy można digitalizować zbiory? Czy katalogi on-line są dopuszczalne jako forma promocji wystawy? Czy legalne jest pokazywanie muzealiów w Internecie? Czy można stworzyć wizualne zwiedzanie instytucji kultury? Czy prawo autorskie dopuszcza możliwość stworzenia internetowych atlasów? Jak to naprawdę jest z biblioteką cyfrową?

W prawie autorskim nic nie jest oczywiste!

Jeśli nie znasz odpowiedzi na te pytanie - Konferencja jest dla Ciebie!

Pretekstem do zorganizowania Konferencji jest próba odpowiedzi na pytanie "Czy prawo autorskie zablokuje dostęp do kultury?". Podczas Konferencji poruszone będą najważniejsze zagadnienia z zakresu prawa w kutrze m.in. digitalizacja zbiorów bibliotecznych, rozpowszechnianie muzealiów w sieci, anonimowe fotografie i możliwość umieszczania w necie i wiele, wiele innych

Konferencja ma wymiar praktyczny - wszyscy prelegenci, z autopsji, znają problemy związane z digitalizacją zbiorów oraz prezentacją treści na stronach internetowych instytucji kultury.

Do udziału w konferencji zapraszamy wszystkich, którzy interesują się regulacjami polskiego prawa w zakresie rozpowszechniania dóbr kultury w Internecie oraz tych, którym wolność kultury nie jest obojętna. Przyjdź, wysłuchaj prelegentów, zadaj pytanie! Każdy uczestnik otrzyma certyfikat poświadczający udział w konferencji.

Więcej informacji na: www.wirtualnakultura.pl, Źródło: www.konferencje24h.pl


Wyróżnione