Przewodnik edukacyjny
Człowiek uczy się przez całe życie
Polecamy
  • PolBAN - Busines Angels Club
  • linkedin
  • Studia podyplomowe
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • merlin.pl - księgarnia internetowa
  • Portal Innowacji
  • Portal Medyczny MEDtube
Wersja do druku

Aktualności

2011-02-08 Rusza e-galeria innowacyjnych projektów naukowych

Z krótkich, dynamicznych filmów dowiedzą się Państwo jak działa supernowoczesny robot wykorzystywany do działań antyterrorystycznych, na czym polega nowa na polskim rynku metoda wykrywania raka piersi i jak technologia mikromacierzy DNA pomaga określić genetyczne predyspozycje do chorób nowotworowych.

To pierwsza tego typu inicjatywa poświęcona funduszom europejskim w Polsce. Oprócz filmów oraz fotografii ilustrujących najlepsze projekty, witryna umożliwia odbycie wirtualnych spacerów po najbardziej interesujących częściach inwestycji. Galeria będzie systematycznie uzupełniana o kolejne wyniki prac naszych beneficjentów.

- Projekty unijne musimy promować w sposób innowacyjny, interaktywny i multimedialny. Tylko tak oddamy nowoczesność i rozmach projektów, realizowanych dziś w całym kraju przez uczelnie, instytuty badawcze i zespoły naukowców. To one zmieniają dziś Polskę  – podkreśla prof. Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Resort nauki jako jedyny jest instytucją pośrednicząca w aż trzech programach operacyjnych: Kapitał Ludzki, Innowacyjna Gospodarka oraz Infrastruktura i Środowisko. Do 2013 roku do wydania mamy aż 4,1 mld euro. - Zakontraktowaliśmy już blisko 90 proc. tych środków. Z satysfakcją mogę dziś podkreślić, ze to właśnie środowisko naukowe jest liderem w wydatkowaniu funduszy unijnych – dodaje minister Kudrycka.

Serwis adresujemy do ludzi nauki, przedsiębiorców i wszystkich zainteresowanych tematyką innowacji w nauce i szkolnictwie wyższym. Witryna dostępna jest pod adresem  www.projekty.nauka.gov.pl 
Więcej informacji na: http://www.nauka.gov.pl, Źródło: www.nauka.gov.pl

 


Wyróżnione