Przewodnik edukacyjny
Człowiek uczy się przez całe życie
Polecamy
  • PolBAN - Busines Angels Club
  • linkedin
  • Studia podyplomowe
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • merlin.pl - księgarnia internetowa
  • Portal Innowacji
  • Portal Medyczny MEDtube
Wersja do druku

Aktualności

2011-09-22 Wybitni młodzi naukowcy z całego świata spotkają się w Warszawie

Co sprawia, że młody człowiek decyduje się by zostać naukowcem? I jak przyciągać do nauki kolejne wielkie talenty? Jaka będzie rola badaczy w rozwiązywaniu najważniejszych problemów, przed jakimi stanęła Europa? I jak skutecznie i nowocześnie mówić o odkryciach naukowych?

Podczas kilkunastu sesji naukowych i paneli dyskusyjnych badacze poruszą problematykę kryzysu ekonomicznego,  bezpiecznej żywności, bioróżnorodności, efektywnego wykorzystania surowców naturalnych czy zmian klimatycznych.

Odbywające się od 25 do 27 września w warszawskim Centrum Nauki Kopernik Sympozjum „NAUKA – Pasja, Misja, Zobowiązanie” dedykowane jest stypendystom jednego ze sztandarowych programów wymiany naukowej Unii Europejskiej, znanego jako „Akcje Marie Curie”. Program od 15 lat wspiera wymianę międzynarodową badaczy i ich szkolenia na każdym etapie kariery naukowej. Od 1996 r. umożliwił około 50 tys. najlepszych młodych naukowców ze 127 krajów prowadzenie badań i szkolenia w instytutach naukowych, uczelniach i przedsiębiorstwach w Europie i na innych kontynentach.

Wielkim wydarzeniem konferencji będzie sesja „Towards the Nobel Prize” z udziałem prof. Michaela Sohlmana z Fundacji Nobla. W rozmowie z Wojciechem Mikołuszko profesor ujawni kulisy wyboru przyszłych Noblistów, opowie też, jak najbardziej prestiżowa nagroda naukowa ułatwia promowanie przełomowych dokonań i odkryć.

Gościem specjalnym Sympozjum będzie unijna komisarz ds. edukacji, kultury, wielojęzyczności i młodych Androulla Vassiliou oraz przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek.
Idea zorganizowania konferencji w Warszawie, miejscu urodzenia Marii Skłodowskiej-Curie, została zaproponowana Komisji Europejskiej przez minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbarę Kudrycką na początku 2010 r. jako sztandarowe wydarzenie Polskiej Prezydencji.
Honorowym patronatem konferencję objął  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, organizatorami są Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Komisja Europejska oraz Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE.

Źródło: www.nauka.gov.pl, Wiecej informacji na: http://ww.nauka.gov.pl


Wyróżnione