Przewodnik edukacyjny
Człowiek uczy się przez całe życie
Polecamy
  • PolBAN - Busines Angels Club
  • linkedin
  • Studia podyplomowe
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • merlin.pl - księgarnia internetowa
  • Portal Innowacji
  • Portal Medyczny MEDtube
Wersja do druku

Aktualności

2012-03-07 Festiwal Młodych Naukowców E(x)plory

17 i 18 marca odbędzie się Festiwal Młodych Naukowców E(x)plory. Spotkanie organizuje Fundacja Zaawansowanych Technologii wraz z Krajowym Funduszem na Rzecz Dzieci, Centrum Nauki Kopernik  przy wsparciu Intel Corporation i Fundacji Orange. Miejscem spotkania jest Centrum Nauki Kopernik.

E(x)plory to największe w kraju spotkanie młodych naukowców o międzynarodowych aspiracjach, nauczycieli pracujących z utalentowaną młodzieżą, popularyzatorów nauki,  a także przedstawicieli biznesu i instytucji otoczenia biznesu, które korzystają lub chcą wykorzystać potencjał drzemiący w młodych ludziach.

Celem Festiwalu jest inspirowanie do pracy naukowej, przedsiębiorczości oraz tworzenie warunków dla rozwoju młodych talentów naukowych. Odbywający się w ramach Festiwalu Konkurs Prac Młodych Naukowców umożliwi wyłonienie najlepszych prac badawczych przygotowanych przez uczniów szkół średnich. Zwycięzcy Konkursu wezmą udział, jako reprezentanci Polski, w dwóch prestiżowych międzynarodowych konkursach naukowych dla młodzieży:  organizowanym przez Komisję Europejską od 1989 roku European Union Contest for Young Scientists (EUCYS), a także Intel International Science and Engineering Fair (Intel ISEF) istniejącym od 1958 roku.

Jednym z istotnych elementów E(x)plory jest Konferencja „Pomysł i co dalej? Nowe ścieżki kariery w świecie opartym na innowacjach”, która odbędzie się  w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie 17 marca 2012, o godz. 10:00. Będzie ona poświęcona możliwościom rozwoju kariery młodych pasjonatów nauki w Polsce. Wystąpienia będą się koncentrowały na szansach i barierach w rozwoju młodych talentów widzianych z różnych perspektyw: akademickiej, biznesowej oraz instytucji otoczenia biznesu. Oprócz przedstawienia słuchaczom przewidywanych kierunków rozwoju technologii, a tym samym najbardziej obiecujących ścieżek karier naukowych, zapoznają się oni ze stanem infrastruktury R&D w firmach działających w Polsce, a także z istniejącymi możliwościami komercjalizacji technologii.

Więcej informacji: http://www.explory.pl


Wyróżnione