Przewodnik edukacyjny
Człowiek uczy się przez całe życie
Polecamy
  • PolBAN - Busines Angels Club
  • linkedin
  • Studia podyplomowe
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego
  • Klub Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • merlin.pl - księgarnia internetowa
  • Portal Innowacji
  • Portal Medyczny MEDtube
Wersja do druku

Aktualności

2014-07-24 Czas na Project Managera – studia z językiem norweskim
Chcesz połączyć pasję do nauki języków obcych z biznesem? Chciałbyś poznać tajniki skutecznego zarządzania? A może wiążesz swoją przyszłość z międzynarodowym środowiskiem? Jeśli tak – wybierz Zarządzanie Projektami Międzynarodowymi w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie.

Zarządzanie projektami stało się w ostatniej dekadzie niezwykle popularną dziedziną wiedzy. Umiejętne planowanie i realizacja projektów są bowiem kluczem do osiągnięcia celów organizacji. Jednakże w obowiązkach dobrego managera leży także zarządzaniem czasem, zespołem pracowników, kosztami i ryzykiem, a rozwój międzynarodowych kontaktów ciągle stawia dodatkowe wyzwania w zakresie komunikacji. Dlatego też, na rynku pracy wzrasta zapotrzebowanie na Project managerów z biegłą znajomością co najmniej dwóch języków obcych.

Nowa specjalność Zarządzanie Projektami Międzynarodowymi na kierunku Filologia angielska- lingwistyka stosowana wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. To unikalne połączenie studiów językowych i zarządzania projektami międzynarodowymi. Zajęcia kształtują przede wszystkim umiejętności negocjacji, przywództwa i komunikacji przy wykorzystaniu elementów grywalizacji i edutainment. Natomiast nowoczesne narzędzia takie jak np. gry strategiczne, symulacje, webquesty czy videotutoriale uczą kreatywnego myślenia i rozwijają umiejętności analityczne.

Atutem specjalności jest niewątpliwie moduł norweski. Program zakłada kurs języka norweskiego, który staje się jednym z czołowych języków biznesowej komunikacji. Ponadto, najlepsi studenci specjalności będą mieli szansę wyjechać na bezpłatne wizyty studyjne do Norwegii, co z pewnością będzie nie tylko doskonałą przygodą, ale przede wszystkim cennym doświadczeniem, które przyda się w pracy zawodowej.

Jednak by stać się dobrym i cennym dla firmy Project managerem trzeba posiadać odpowiednie zdolności. Zaletą dobrego menedżera jest przede wszystkim dynamiczność, elastyczność i świeże spojrzenie na realizowane projekty. - Program pozwala studentom nie tylko na doskonalenie znajomości języka angielskiego, ale także na zdobywanie wiedzy z zakresu kontaktów międzykulturowych,  umiejętności pracy zespołowej oraz zarządzania zorientowanego na realizację celów – przekonuje opiekun specjalności Małgorzata Grzelewska.

Specjalność Zarządzanie Projektami Międzynarodowymi jest realizowana w ramach projektu Gryf przez Wyższą Szkołę Europejską im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie w partnerstwie z Buskerud And Vestfold University College w Norwegii.

Więcej informacji na stronie: http://www.wse.krakow.pl/pl/GRYF/artykuly/art,1722,opis_specjalnosci.html
Wyróżnione