Specjalności prowadzone na kierunku Informatyka:
• Grafika komputerowa (zaoczne)
Specjalność prowadzona jest w trybie zaocznym i jest przeznaczona dla absolwentów wyższych uczelni po różnych kierunkach studiów, którzy posiadają ogólne umiejętności w zakresie użytkowania komputerów i chcą nabyć lub pogłębić umiejętności tworzenia grafiki za pomocą narzędzi informatycznych. W zależności od przygotowania i liczby słuchaczy są organizowane grupy na poziomie podstawowym lub zaawansowanym. Kwalifikacja do grup zaawansowanych jest dokonywana na podstawie ankiety umiejętności posługiwania się oprogramowaniem komputerowym, wykształcenia lub własnych komputerowo wykonanych prac graficznych. Nabór prowadzony jest w cyklu rocznym - kolejne edycje studium rozpoczynają się w październiku.
• Bazy danych (wieczorowe)
Specjalność prowadzona jest w trybie wieczorowym i jest przeznaczona dla osób posiadających ogólną wiedzę informatyczną i umiejętności w zakresie użytkowania komputerów, które chcą poznać zasady organizacji nowoczesnych baz danych oraz narzędzia informatyczne stosowane do tworzenia, administrowania i rozwijania komputerowych baz danych. Nabór prowadzony jest w cyklu rocznym - kolejne edycje studium rozpoczynają się w październiku.
Specjalności prowadzone na kierunku Zarządzanie:
• Zarządzanie projektami informatycznymi - studia niestacjonarne
Adresaci studiów
Studia podyplomowe dedykowane są kierownikom projektów informatycznych oraz członkom zespołów projektowych, menedżerom i pracownikom zaangażowanym w projektowanie oraz wdrażanie systemów informatycznych zarówno po stronie firmy zamawiającej jak i wykonawcy. Przeznaczone są również dla menedżerów z doświadczeniem, którzy chcą poznać i doskonalić metodyki oraz narzędzia informatyczne wspomagające zarządzanie projektami.
Cel studiów
Studia mają charakter interdyscyplinarny informatyczno-menedżerski. Celem studiów jest uzupełnienie i pogłębienie wiedzy specjalistycznej z zakresu projektowania systemów informatycznych, a także zdobycie praktycznych umiejętności stosowania nowoczesnych metodyk projektowania systemów informatycznych (PRINCE II, PMBOK, etc.) i narzędzi komputerowych wspomagających projektowanie (Rational).
Zajęcia prowadzone są w formie interaktywnej, w małych grupach, w znacznej części w formie warsztatów i laboratoriów komputerowych wyposażonych w nowoczesny sprzęt i oprogramowanie. W trakcie warsztatów słuchacze uczą się wykorzystywać wiedzę teoretyczną w praktyce, wykonując w kilkuosobowych zespołach własne projekty lub zadania zlecone przez prowadzącego, korzystając z jego konsultacji.
Wydział Informatycznych Technik Zarządzania Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania ma wieloletnie doświadczenie edukacyjne w zakresie informatyki stosowanej w zarządzaniu, w tym komputerowego wspomagania zarządzania i inżynierii procesów biznesowych, na Wydziale były prowadzone studia podyplomowe dla TP S.A. oraz szkolenia dla firm z zakresu zarządzania projektami.
Zajęcia prowadzi kadra z dużym doświadczeniem naukowym, dydaktycznym i biznesowym.
• Zarządzanie projektami samorządowymi - studia niestacjonarne
Adresaci studiów
Studia podyplomowe są przeznaczone dla pracowników sektora jednostek samorządu terytorialnego (JST) – zarówno dla kadry kierowniczej jak i członków zespołów zaangażowanych w tworzenie i realizację projektów rozwoju JST, wykorzystanie funduszy UE, planowanie inwestycji, zarządzanie finansami JST. Studia podyplomowe stanowią także doskonałe uzupełnienie wiedzy zdobytej przez absolwentów wyższych uczelni, którzy rozważają podjęcie pracy w swoim mieście lub gminie i pragną się zaangażować w rozwój regionu i aktywizację społeczności lokalnej. Przeznaczone są również dla menedżerów z doświadczeniem, którzy chcą poznać i doskonalić metodyki oraz narzędzia informatyczne wspomagające zarządzanie projektami samorządowymi.
Cel studiów
Studia mają charakter interdyscyplinarny. Celem studiów jest uzupełnienie i pogłębienie wiedzy specjalistycznej z zakresu zarządzania projektami realizowanymi w JST, a także zdobycie praktycznych umiejętności stosowania nowoczesnych narzędzi i metodyk wspomagających zarządzanie projektami (MS Project, PRINCE II, PMBOK, etc.) na przykładach z zakresu funkcjonowania sektora JST.
Zajęcia są prowadzone w formie interaktywnej, w małych grupach, w znacznej części w formie warsztatów i laboratoriów komputerowych wyposażonych w nowoczesny sprzęt i oprogramowanie. W trakcie warsztatów słuchacze uczą się wykorzystywać wiedzę teoretyczną w praktyce, wykonując pod kierunkiem prowadzącego, własne projekty w kilkuosobowych zespołach, np. analizę inwestora, studium wykonalności projektu, przygotowanie wniosku o dofinansowanie z UE, projekt na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego.
Wydział Informatycznych Technik Zarządzania Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania ma wieloletnie doświadczenie edukacyjne w zakresie komputerowego wspomagania zarządzania, inżynierii procesów biznesowych i zarządzania projektami. Na Wydziale były prowadzone studia podyplomowe dla TP S.A. oraz szkolenia dla firm z zakresu zarządzania projektami.
Zajęcia prowadzi kadra z dużym doświadczeniem dydaktycznym, naukowym i praktyką w działalności sektora JST, w szczególności w przygotowywaniu projektów współfinansowanych z funduszy europejskich, zarządzaniu finansami i planowaniu inwestycji JST. |